-->
.
no
no

Cera alergiczna - jak o nią dbać i czego unikać?

Brak komentarzy
Cera alergiczna - jak o nią dbać i czego unikać?

Cera alergiczna - jak o nią dbać i czego unikać?


Przyjrzyjmy się tajnikom pielęgnacji cery alergicznej oraz substancjom pożądanym i tym, z których lepiej zrezygnować, by zminimalizować ryzyko pogorszenia stanu skóry.


Czym charakteryzuje się cera alergiczna?


Cera ze skłonnością do pojawiania się reakcji alergicznych, zaczerwienień, podrażnień jest wyjątkowo wrażliwa i dla wielu kobiet stanowi duże wyzwanie. Codzienna pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych, a przy tym dużą uwagę trzeba poświęcić składnikom zawartym w kosmetykach.


Co istotne, cera alergiczna nie jest tym samym co cera wrażliwa. 


W przypadku tej drugiej, podrażnienia spowodowane nieodpowiednim kosmetykiem, pojawiają się z reguły  w miejscu jego zastosowania, krótko po nałożeniu i dosyć łatwo jest się jej pozbyć. Reakcja alergiczna może mieć znacznie szerszy zakres i wystąpić z opóźnieniem, co niekiedy komplikuje identyfikację alergenu. Zaczerwienienia, krosty, przesuszone, swędzące placki na twarzy mogą się pojawić w wyniku bezpośredniego kontaktu z określoną substancją zawartą w produkcie pielęgnacyjnym, ale również w zjedzonym daniu czy płynie, w którym wypłukałaś poszewkę na poduszkę.


Delikatne oczyszczanie i intensywne nawilżanie cery ze skłonnością do alergii


Mycie twarzy powinno się zawsze odbywać rano po wstaniu z łóżka oraz wieczorem. Niezwykle ważne jest usuwanie makijażu najwcześniej jak to możliwe, czyli jeśli nigdzie już nie wychodzisz po pracy, pozbądź się kosmetyków kolorowych ze skóry od razu po powrocie do domu. Zapewnij jej jak najwięcej powietrza i swobody. 


Do mycia twarzy używaj produktów delikatnych, pozbawionych sztucznych barwników, perfum. Im krótszy i bardziej naturalny mają skład, tym bezpieczniej.

Zrezygnuj z mydeł do mycia twarzy, które mogą wysuszać skórę, postaw na kosmetyki z neutralnym pH 5,5 o właściwościach kojących i łagodzących. 


Ze szczególną ostrożnością wybieraj preparaty złuszczające. Najlepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne przeznaczone dla alergików.

Skóra ze skłonnością do uczuleń bardzo często zmaga się z nadmierną suchością. Zwróć uwagę na to, by w stosowanych przez Ciebie kremach znalazł się kwas hialuronowy, D-panthenol, mocznik lub emolienty. Brak odpowiedniego nawilżania przyspieszy procesy starzenia się skóry, sprawi, że cera stanie się szara, matowa, szybciej pojawią się kurze łapki i zmarszczki na czole.


Co szkodzi skórze alergicznej?


Wśród substancji źle wpływających na kondycję tego typu skóry należy wymienić:

  • alkohol,
  • kwas salicylowy, fenole,
  • parafinę,
  • silikony,
  • perfumy, olejki eteryczne,
  • sztuczne barwniki,
  • parabeny,
  • niektóre kwasy owocowe.


Na Twoją cerę zły wpływ mogą mieć również promienie słoneczne. Codziennie od wiosny do końca lata stosuj kremy z wysokim filtrem UV, a także staraj się, nie wystawiać skóry bezpośrednio na intensywne słońce. Kupując kosmetyki do makijażu, wybieraj te hipoalergiczne, mineralne o lekkiej formule.


Chcąc wprowadzić do swojej kosmetyczki nowe produkty, zawsze wykonuj wcześniej próbę uczuleniową. Nanieś odrobinę kosmetyku na mało widoczne miejsce na skórze np. za uszami i odczekaj minimum dobę, by się przekonać, jak zareaguje organizm.


Jeżeli na Twojej skórze pojawią się zmiany alergiczne, może się okazać, że pozbycie się ich będzie wymagało interwencji lekarza i podania odpowiednich leków.


#współpraca reklamowa


author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no