-->
.
no
no

Oczyszczacz Levoit Core 300S – recenzja alergika

Brak komentarzy
 Oczyszczacz Levoit Core 300S – recenzja alergika

Oczyszczacz Levoit Core 300S – recenzja alergika


Opinia na temat oczyszczacza Levoit Core 300S Smart HEPA H13. Sezon pylenia rozkręca się na dobre, a do tego w ostatnich testach alergicznych potwierdziła się alergia na kurz u Aleksa. W związku z tym skuteczny oczyczacz powietrza stał się obowiązkowym punktem wyposażenia naszego mieszkania. Ponieważ chętnie testujemy ciekawe produkty dla alergików, z chęcią zgodziłam się na testy oczyszcza powietrza Levoit Core 300S. Zobaczcie, jak się sprawdza ten oczyszczacz w domu alergików.


Oczyszczacz powietrza Levoit - opinia


Czy jest sens kupować oczyszczacz powietrza? Naszym problemem jest przede wszystkim alergia na roztocze kurzu domowego, która wymaga ścisłego przestrzegania profilaktyki antyroztoczowej. Do tego w sezonie pylenia dochodzi problem alergii na pyłki drzew i traw. Moim celem zawsze było zadbanie, żeby nasze mieszkanie (a w szczególności sypialnie) stanowiło swoisty azyl, w miarę możliwości wolny od alergenów. Jednak przy alergii na roztocza jest to bardzo, bardzo trudne. Dokładne sprzątanie, regularne odkurzanie i stosowanie preparatów likwidujących roztocza pomaga na pewien czas. Jednak nie da się zlikwidować ich w 100% i alergeny roztoczy wciąż znajdują się w powietrzu i wciąż trafiają do naszego układu oddechowego, podrażniając i wywołując objawy alergii. I tu z pomocą przychodzi właśnie oczyszcza powietrza, który ma za zadanie na bieżąco filtrować powietrze i zatrzymywać alergeny – szczególnie w sypialni, ponieważ tam spędzamy średnio 8 godzin dziennie wdychając potencjalne alergeny.

Dlatego tak – uważam, że posiadanie oczyszczacza powietrza ma sens, a moim zdaniem jest to po prostu obowiązkowe wyposażenie sypialni przy alergii na roztocza kurzu domowego.
Oczyszczacz Levoit Core 300S – najważniejsze informacje:


 1. Oczyszczacz powietrza posiada 3-stopniową filtrację, dzięki temu jest bardzo skuteczny – wychwytuje aż 99,97% alergenów. Zatrzymuje nie tylko wszelkie alergeny wziewne obecne w pomieszczeniu, a także oczyszcza powietrze z mikroskopijnych szkodliwych pyłów PM 2,5. Eliminuje smog, alergeny, kurz, pyłki, sierść, zapach i wszelkie zanieczyszczenia powietrza szkodliwe dla naszego zdrowia.

Moduł filtrujący Levoit zbudowany jest z 3 typów filtrów:

 • filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia jak sierść zwierząt, kłaczki itp.

 • bardzo wydajny i skuteczny filtr HEPA H13, który doskonale pochłania alergeny

 • filtr węglowy, z prawdziwym aktywnym węglem, który zatrzymuje i rozkłada najmniejsze cząsteczki, np. dym, zapachy, opary


 1. Oczyszczacz powietrza Levoit Core 300S posiada bardzo wysoką wydajność pracy na poziomie 240 m³/h wg wskaźnika CADR. Oznacza to, że urządzenie jest w stanie przefiltrować i zatrzymać zanieczyszczenia znajdujące się w 240 m³ powietrza w przeciągu zaledwie godziny. W zależności od potrzeby urządzenie może działać w 4 trybach prędkości wentylatora. Model Levoit 300 S, który my testujemy świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach do 50m2.

 2. W oczyszczaczu została zastosowana opatentowana technologia VortexAir™, która powoduje maksymalną cyrkulację powietrza w przestrzeni - tworzy wir powietrza, który zwiększa moc i wydajność oczyszczacza, rozprowadzając więcej czystego powietrza w całym pomieszczeniu.

 3. Levoit Core 300S jest bardzo cichy - można przy nim spokojnie spać, a właśnie czyste powietrze w sypialni jest dla mnie kluczowe, żeby zahamować objawy alergii. W trybie nocnym urządzenie ma głośność tylko 22dB. Zostawiałam oczyszczacz włączony tuż przy łóżku i spałam bez żadnego problemu (a jestem dość wrażliwa na wszelkie hałasy). Urządzenie nie budziło też Aleksa, gdy zostawiałam włączone na noc w jego pokoju.

 4. Oczyszczacz posiada wbudowany czujnik zanieczyszczeń, a pomiar powietrza jest widoczny na wyświetlaczu. To przydatna funkcja, szczególnie w czasie zimy i sezonu ogrzewania czym popadnie w pobliskich domach.

 5. Energooszczędność - nie obawiajcie się zostawiać oczyszczacz powietrza Levoit Core 300S włączonego na dłuższy czas – na tym to właśnie polega, żeby oddychać wciąż czystym powietrzem bez alergenów. Levoit jest bardzo energooszczędny, zdobył wyróżnienia Energy Star.

 6. Nowoczesność - oczyszczacz Levoit może być sterowany przez aplikację z telefonu, nawet gdy jesteś poza domem. Umożliwia to łatwą zmianę parametrów pracy urządzenia.

 7. Kompaktowe rozmiary - nasza sypialnia jest bardzo mała, dlatego ucieszyły mnie małe rozmiary urządzenia - bez problemu mogłam go postawić nawet na wąskim parapecie. Oczyszczacz Levoit Core 300S ponadto jest elegancki i po prostu ładnie zaprojektowany - pasuje do każdego wnętrza, jest dyskretny, skromny i cichy – a jednocześnie bardzo skuteczny - prawdziwy bohater domu :)) 


Więcej informacji: https://levoit.pl/produkt/oczyszczacz-hepa-h13-skutecznosc-99-95/ Oczyszczacz powietrza Levoit – idealny dla alergików


Jeśli moja rekomendacja Was nie jeszcze nie przekonała, to warto wiedzieć, że oczyszczacz Levoit otrzymał nagrodę od Fundacji Europejskiego Centrum Badań Alergii, które potwierdza, że oczyszczacze powietrza Levoit pomagają łagodzić objawy alergii. Ponadto ten oczyszczacz powietrza jest produktem z USA, gdzie był najlepiej sprzedającą się marką oczyszczaczy w 2020 roku. Wcale się nie dziwię :-) 


 


Oczyszczacz Levoit – wymiana filtrów


Moduł filtrujący trzeba odkurzać co kilka tygodni, żeby usunąć większe zanieczyszczenia zatrzymywane przez filtr wstępny. Natomiast pełna wymiana modułu filtrującego konieczna jest co 6-8 miesięcy. Wymiana jest bardzo prosta, myślę że cała procedura może zająć ok 10 sekund :) Nie jest to duży koszt, a na pewno warto kupować oryginalny filtr, wtedy mamy pewność, że skuteczność urządzenia jest odpowiednia. Moduły filtrujące do oczyszczacza powietrza Levoit Core 300S dostępne są na stronie dystrybutora, ale także w innych sklepach. 

Skuteczność oryginalnego filtra w zatrzymywaniu alergenów wynosi niemal 100%! 


Oczyszcza powietrza Levoit – opinia


Moim zdaniem to jeden z lepszych oczyszczaczy powietrza jakie można wybrać. Łączy w sobie bardzo wysoką skuteczność filtrowania powietrza z cichością pracy i kompaktowymi rozmiarami. Ja czuję odczuwam zdecydowane zmniejszenie objawów alergii, rano zamiast zatkanego nosa i swędzących powiek budzę się “zdrowa”.

Skutkiem “ubocznym” stosowania oczyszczacza powietrza jest też zdecydowana redukcja ilości kurzu w domu – pył i kurz, który wciąż osiadał na meblach (a wraz z nim alergeny) po prostu przestał się pojawiać. 

Oprócz najpopularniejszego modelu Levoit 300S https://levoit.pl/produkt/oczyszczacz-hepa-h13-skutecznosc-99-95/ , który my testowaliśmy, w sprzedaży są także inne modele oczyszczaczy Levoit, przeznaczone do jeszcze większych pomieszczeń, a także ultra-kompaktowy oczyszczacz do małych pokoi. Na pewno każdy alergik wybierze coś dla siebie :-) 

Sklep Levoit - https://levoit.pl/ 
#współpraca reklamowa, ale moja recenzja jest w 100% niezależna!

Mogę tylko podkreślić, że oczyszczacz Levoit 300S – test przy alergii na roztocza kurzu domowego i pyłki drzew – zdał na szóstkę!
author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no