-->
.
no
no

Dzienniczek wdzięczności nie tylko dla alergika - postaw na pozytywne myślenie.

Brak komentarzy
Dzienniczek wdzięczności nie tylko dla alergika - postaw na pozytywne myślenie.

Dzienniczek wdzięczności nie tylko dla alergika - postaw na pozytywne myślenie.

Negatywne emocje i stres nie są dobre dla alergików, mogą pogarszać przebieg choroby - warto zatem nawet w tych gorszych dniach trochę zmienić sposób myślenia i zacząć prowadzić dziennik wdzięczności. Wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie. A zatem zamiast ciągle narzekać pora zmienić nastawienie do życia. Wiem, że to nie jest łatwe,  szczególnie teraz gdy dni są jeszcze krótkie, a za oknami wciąż szaro i ponuro, ale warto spróbować!


Dziennik wdzięczności - dlaczego warto go prowadzić?

Wiele osób twierdzi, że ludzie, którzy są wdzięczni za to, co je spotyka w życiu i tym samym bardziej zadowoleni z życia, są zdrowsi, bardziej szczęśliwi oraz odporni na stres. Gra jest więc warta świeczki. Trzeba tylko znaleźć dobry sposób, żeby tę wdzięczność umieć wyrazić, a nawet żeby w ogóle zauważyć te pozytywne aspekty, za które jesteśmy wdzięczni. Popularnym sposobem są dzienniczki wdzięczności - zapisujemy tam tylko miłe, przyjemne rzeczy które nas spotkały w ciągu dnia. Nie chodzi o zapisywanie wyjątkowych wydarzeń jak np. super prezent na urodziny czy wygrana w totolotka, tylko o codziennie drobne radości, które jak małe iskierki rozświetlają nasze życie. Wiadomo, że "w życiu piękne są tylko chwile" - dlatego warto je zachować w pamięci... a jeszcze lepiej w dzienniczku wdzięczności :-) 


Jak pisać dziennik wdzięczności?

To bardzo proste! Wystarczy codziennie zapisywać rzeczy, za które jesteś wdzięczny, które wywołały uśmiech i przypływ pozytywnych emocji. Miłe chwile, drobne radości, doświadczenia i przeżycia. Praktykowanie wdzięczności jest bardzo proste i przyjemne - najlepiej robić to każdego dnia.

 

Dziennik wdzięczności - przykłady: 

  • na spacerze widziałam pięknego dzięcioła, pozwolił się obserwować przez kilka minut - lubię takie chwile sam na sam z przyrodą

  • synek się do mnie przytulił, uwielbiam takie chwile

  • obejrzałam zabawną komedię, nikt mi nie przeszkadzał :)

  • w pracy udało mi się rozwiązać trudny problem, dało mi to dużą satysfakcję

  • byłam na basenie - świetnie było się rozruszać, czuję się jak nowo narodzona


Praktykowanie wdzięczności u dzieci

Warto też zachęcać dzieci do zauważania przyjemnych chwil w życiu - można codziennie przed snem zapytać dziecko "Co miłego spotkało Cię dzisiaj" - początkowo można pomóc dziecku znaleźć miłe wspomnienia np. "Czy spotkanie z Jackiem sprawiło Ci radość" "Czy podobał Ci się wspólny spacer do lasu" "Czy pamiętasz tego ślicznego kotka, który przyszedł się z nami przywitać" itp. W ten sposób możemy od małego uczyć dzieci, żeby zwracały większą uwagę na przyjemne rzeczy, których doświadczają w życiu.


dziennik wdzięczności


Jaki dzienniczek wdzięczności wybrać?

Możecie kupić gotowe dzienniki wdzięczności dostępne w księgarniach. Ja do swoich zapisków wybrałam ładny notatnik, książkowy kalendarz, który zawsze leży przy łóżku. Dzięki temu wieczorem łatwo mi po niego sięgnąć i zapisać miłe rzeczy, które przychodzą mi do głowy. Czasem gdy mam gorszy dzień trudno mi przypomnieć sobie cokolwiek miłego… ale po dłuższym zastanowieniu zawsze coś przyjemnego udaje się odkryć w minionym dniu. Trzeba tylko wyjść ze skorupy niezadowolenia i złego humoru - a nagle okazuje się, że co prawda podróż do pracy była męcząca, ale za to miałam czas posłuchać spokojnie audiobooka, który był bardzo wciągający. Albo, że co prawda bardzo źle się czułam i spędziłam cały dzień w łóżku z bólem głowy, ale za to w towarzystwie mruczącego kota.

Gdy masz gorszy dzień i wszystko wydaje się ponure, warto otworzyć taki dziennik wdzięczności i przejrzeć swoje zapiski - na pewno przywołają uśmiech na naszej twarzy i poprawią nam humor. Prowadzenie dziennika z pozytywnymi myślami pomaga skupiać się na miłych chwilach i je docenić. Dzięki takiej praktyce szybko zauważysz, że mimo, że Twoje życie wydawało się szare i monotonne, to jednak jest w nim wiele radości dnia codziennego. Gdy zaczniesz je dostrzegać i doceniać, Twoje samopoczucie może stać się z dnia na dzień coraz lepsze! 


Jak pisać dziennik wdzięcznościauthor profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no