-->
.
no
no

Venta Airwasher - testy i opinia alergika

7 komentarzy
Venta Airwasher - testy i opinia alergika

Alergia na roztocza - jak sobie z nią radzić?

Alergia na roztocza wymaga wprowadzenia wielu zmian w otoczeniu alergika - dom powinien być azylem, o jak najmniejszej ilości alergenów roztoczy. Ja od wielu lat prowadzę w domu walkę z roztoczami i moje działania niewątpliwie przynoszą efekty. Mamy ograniczone do minimum liczbę wszelkich bibelotów, nie mamy zasłon, odkurzamy kilka razy w tygodniu, ścieramy kurze na mokro i stosujemy wiele innych istotnych działań z zakresu profilaktyki antyroztoczowej. Jedną z ważnych metod ograniczania ilości alergenów roztoczy w domu jest stosowanie oczyszczacza powietrza. Alergeny roztoczy unoszą się bowiem wraz z drobinkami kurzu w powietrzu i dostają się do dróg oddechowych alergika - powodując niestety objawy - katar, kaszel czy łzawienie oczu. U mnie objawy się wyraźnie nasilają, jeśli nie odkurzamy przez kilka dni lub ogólnie jak odpuścimy trochę z porządkami. O roztoczach i walce z nimi mogłabym napisać zapewne podręcznik, ale w tym poście chciałabym się skupić na teście oczyszczacza powietrza z nawilżaczem - Venta Airwasher.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?


Wybór oczyszczaczy jest bardzo duży, wiele z nich jest naprawdę godnych uwagi, ale akurat miałam okazję przetestowania urządzenia marki Venta. Testowaliśmy Ventę przez ponad miesiąc, więc miałam możliwość bardzo wnikliwej analizy działania tego urządzenia.

venta recenzja


Zobaczcie czym wyróżnia się oczyszczacz VENTA i jakie są moje obserwacje.

 • Venta działa poprzez "pranie" powietrza - powietrze jest zasysane do urządzenia i przechodząc między wolno obracającymi się wilgotnymi płytkami pozostawia na nich zanieczyszczenia, płytki zanurzając się w wodzie opłukują się, a alergeny zostają zatopione w wodzie.
 • Venta to produkt niemiecki, wysokiej jakości. Co ważne, zużywa bardzo mało prądu
 •  Powietrze w pomieszczeniu jest wyczuwalnie bardziej wilgotne, przyjemniej się nim oddycha
 • Venta pracuje bardzo cicho, nawet na najwyższym poziomie szum urządzenia mi nie przeszkadzał, natomiast na noc najlepiej ustawić na "jedynkę", wtedy jest praktycznie niesłyszalna
 • Aktualnie pyli brzoza, ograniczam więc wietrzenie mieszkania. W tej sytuacji bez oczyszczacza ilość alergenów roztoczy byłaby na pewno wyższa i bym miała większe objawy - jednak dzięki oczyszczaniu powietrza nie zauważyłam żadnego nasilenia objawów alergii
 • Venta oprócz funkcji oczyszczania działa dodatkowo jako nawilżacz, ale nie powoduje takiego wysokiego nawilżenia jak większość nawilżaczy. Para wodna odparowuje w sposób naturalny, gdy wilgotność jest zbyt duża, to proces odparowywania przestaje zachodzić, w każdym razie nie powstanie nigdy taka atmosfera jak w saunie czy lesie tropikalnym.
 • Venta dobrze radzi sobie też z kocimi alergenami - gdy odwiedzają nas osoby uczulone na sierść kota, zawsze dokładnie odkurzamy, jednak zwykle taki alergik i tak musi dość szybko się ewakuować, z powodu pojawienia się nieprzyjemnych objawów alergii. Tym razem było zdecydowanie lepiej - gość mógł zostać u nas dłużej i czuł się całkiem dobrze :-)


Mechanizm działania Venty najlepiej widać na poniższym filmie:
Efekty działania oczyszczacza Venta

Zobaczcie jak wygląda woda po 2 tygodniach stosowania Venty w naszym mieszkaniu. W celu dokonania dokładnej analizy, specjalnie nie zmieniałam wody przez 2 tygodnie (tylko dolewałam wodę, jeśli odparowała) - jest to maksymalny czas używania wody bez całkowitego wymieniania:

Venta opinie


Uwagi • model, który my testowaliśmy oczyszcza do 20m2, ale nawilża do 40m2, trzeba więc uważać, żeby nie wstawić go do zbyt małego pokoju, bo wtedy efekt nawilżania może być zbyt silny.
 • warto zaopatrzyć się w miernik wilgotności powietrza - szczególnie jeśli w domu był problem z grzybem, wilgotność nie powinna przekraczać 50-60% (można taki kupić od razu w sklepie Venty razem z urządzeniem), dla roztoczy wilgotność powyżej 60% jest też bardzo korzystna, dlatego należy unikać zbyt wysokiej wilgotności w pomieszczeniu przy alergii na roztocza.
 • Venta wymaga stosowania specjalnego płynu - jego niewielką ilość trzeba wlać do pojemnika z wodą. Producent zapewnia, że składniki tego płynu nie dostają się do powietrza. 1 opakowanie wystarcza na ok pół roku stosowania, w sklepie producenta kosztuje 80zł. Biorąc pod uwagę, że przy innych oczyszczaczach trzeba co jakiś czas wymieniać filtry, które są dość kosztowne, to eksploatacja urządzenia jest porównywalna cenowo do oczyszczaczy innego typu. Płyn zapobiega tworzeniu osadu i zwiększa skuteczność filtracji powietrza.
 • Używanie urządzenia jest bardzo proste - codziennie trzeba dolać odrobinę wody, tak żeby utrzymywać jej stały poziom, a co 2 tygodnie wymienić całą wodę, opłukać pojemnik i wlać nową wodę z płynem.
 • Ciekawostka - do pojemnika można dolać olejki eteryczne, więc przy infekcjach można stosować takie rozwiązanie, wówczas w całym domu będzie roznosił się zbawienny aromat olejków np. eukaliptusowego. Oczywiście stosując takie olejki należy się upewnić, że nie uczulają, niektórzy astmatycy mogą reagować na aromatoterapię kaszlem lub nawet atakiem astmy.Podsumowując - VENTA to dobry oczyszczacz, sprawdził się u nas bardzo dobrze i spokojnie mogę go polecić innym alergikom. Jeśli zamierzacie zakupić oczyszczacz z nawilżaczem, to warto wziąć pod uwagę to urządzenie.

Rabat!

W sklepie producenta Venty możecie skorzystać z kodu rabatowego - "urokzycia" otrzymacie wtedy zniżkę 10% ! Kod rabatowy ważny jest do 01.09.2017 roku.venta oczyszczacz


author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

7 komentarzy

 1. Dzięki za test, bo szukałam informacji i mało jest opinii o tej firmie niestety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecamy profil Venty, gdzie na bieżąco można znaleźć sporo informacji :)
  https://www.facebook.com/ventaairwasherpl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Od kilku miesięcy szukam oczyszczacza, naprawdę ciężko jest wybrać, jest na rynku bardzo dużo, ale ciężko porównać je między sobą a ceny niektórych modeli kosmiczne...tak więc dzięki za test.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie czy ta woda która paruje i nawilża powietrze to nie jest ta sama woda która je oczyszcza czyli ta która jest stosowana jako filtr i łapie te wszystkie brudy... :( powinnno to nie wracać z powrotem do powietrza (najlepiej w ogóle odpuścić nawilżanie przy roztoczach) czy da sie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli widzisz brudną wodę to znaczy że przynajmniej część brudu z powietrza się w niej znajduje a skoro brud znajduje się w wodzie to nie może być jednocześnie w powietrzu. Zatem jeśli nawet jakaś część brudu wraca do pomieszczenia to przynajmniej masz pewność że spora jego część wyląduje w ściekach zamiast w Twoich płucach i widać tę część gołym okiem w brudnej wodzie ;)

   Usuń
  2. Brudy wiąże ten magiczny płyn.

   Usuń
  3. woda kiedy paruje jest po prostu czystym H2O, co innego gdy jest rozpylana np. ultradźwiękami w mikrokropelki

   Usuń

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no