-->
.
no
no

Atrakcje turystyczne w pobliżu Dębek - spacer z małym dzieckiem

4 komentarze
Atrakcje turystyczne w pobliżu Dębek - spacer z małym dzieckiem
W trakcie wakacji z małym alergikiem najlepiej jak najwięcej spacerować brzegiem morza. Dla urozmaicenia można połączyć sobie spacer brzegiem morza ze spacerem leśnym szlakiem. A okolice Dębek są naprawdę przepiękne. Oto fotorelacja z naszego popołudniowego spaceru - taka przechadzka z małym dzieckiem, łącznie z zabawą na plaży zajmie Wam ok dwóch godzin. Dobry pomysł gdy wieje silny wiatr - spacer plażą z wiatrem, a powrót w leśnym zaciszu.
Udajemy się na wschód Dębek, gdzie już praktycznie kończą się zabudowania i skręcamy w stronę morza, na plażę wchodzimy przez las, wejściem nr 18. Potem spacerujemy brzegiem morza i opuszczamy plażę wejściem nr 17, leśna droga poprowadzi nas z powrotem do Dębek, przez fragment pięknego Rezerwatu przyrody Widowo. Dębki są zresztą praktycznie otoczone rezerwatami przyrody (na zachód znajduje się Rezerwat przyrody Piaśnickie Łąki i Rezerwat przyrody Białogóra a na wschód właśnie Rezerwat Przyrody Widowo. Dzięki temu w pobliżu Dębek nie ma dużych miejscowości, ruch samochodów jest ograniczony do samego centrum Dębek, brak jakiejkolwiek trasy przelotowej. Wielu turystów przyciąga tu właśnie cisza, świeże powietrze i piękna, dzika przyroda.

Takie wakacje z alergikiem uwielbiam!


wakacje z alergikiem
Ścieżka prowadząca na plażę, Dębki, wejście nr 18


Rezerwat przyrody Widowo
W tej części lasu dominują drzewa iglaste (świerki i sosny), ale jest też trochę liściastych (brzozy, leszczyny) co niestety może stanowić problem dla alergików w okresie wiosny.Dębki, morze
Las wygląda bajkowo i co najważniejsze jest czysty- nawet przy samej ścieżce nie ma śmieci.


Wakacje z alergikiem
Po kilkuminutowym spacerze przez las znajdziecie się na pięknej, czystej plaży. Rano jest tu trochę turystów, ale późnym popołudniem spotykamy tylko pojedyncze osoby. 

wakacje z alergikiem
Idealnie czysty piasek zachęca do rysowania :-)

wakacje alergika nad morzem
Na plaży był silny wiatr, przydaje się więc ortalionowa kamizelka. Reszta ubranek małego alergika to oczywiście 100% bawełna. 

wakacje alergika nad morzem
Plaża o tej porze praktycznie pusta. Można biegać nie wpadając na parawany.

wakacje z alergikiem
Taki wiatr, że wywiało większość spacerowiczów.

Dębki, plaża
Warto było iść na plażę. Silny wiatr tworzył takie fantazyjne piaskowe formy. Prawie jak Wielki Kanion.

Dębki, plaża
Aleks przechodzi fazę fascynacji cieniami. A cienie w jeziorku - to już w ogóle super atrakcja :-)

Dębki, plaża
Bieganie za piłką w taki wiatr to nie lada wyzwanie dla trzylatka.

Dębki morze, Dębki atrakcje
Po zabawach na plaży schodzimy z wietrznej plaży wejściem nr 17.Dębki atrakcje
W lesie odpoczywamy od wiatru, a widoki są cudne.

Rezerwat przyrody Widowo
Po drodze mijamy kilka górek - można poćwiczyć zbieganie.


Rezerwat przyrody Widowo
W tej części lasu (to już jest Rezerwat Widowo) las jest przede wszystkim liściasty. 


wakacje alergika


Buki uwielbiam - zawsze kojarzą mi się z Bieszczadami i przywracają wspomnienia ze studenckich wycieczek. Po kilkunastu minutach spaceru przez ten malowniczy las znajdziecie się z powrotem w Dębkach.

Takie wakacje z alergikiem nad morzem - urozmaicone pięknymi leśnymi krajobrazami i możliwością spacerów nie tylko brzegiem morza - naprawdę lubię i polecam wszystkim alergikom. Przeczytajcie także wakacyjny poradnik alergika.
author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

4 komentarze

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no