-->
.
no
no

Atrakcje turystyczne w pobliżu Dębek - Groty Mechowskie

Brak komentarzy
Atrakcje turystyczne w pobliżu Dębek - Groty Mechowskie
Dziś przed południem pogoda była w kratkę zaczęliśmy więc rozglądać się za okolicznymi atrakcjami turystycznymi. Na początek wybraliśmy się na krótką wycieczkę zwiedzić Groty Mechowskie (nazywane też Jaskinią w Mechowie). Od Dębek samochodem jechaliśmy około 40 minut. Grota Mechowska została odkryta w 1818 roku, znajduje się w Mechowie, stanowi najkrótszą podziemną trasą turystyczną. Rzeczywiście, przejście trasy łącznie ze zrobieniem zdjęć zajęło kilka minut. Groty te opisywane są jako "geologiczna osobliwość". Niewątpliwie wnętrze jaskini jest ciekawe, a dla małych dzieci sporą atrakcją jest slalom między skalnymi kolumnami i przeciskanie się w wąskich przejściach. Poza tym trasę można przejść kilka razy, Aleksowi się bardzo podobało, więc spędziliśmy tam trochę czasu. Groty Mechowskie uznaję zatem za ciekawy pomysł na wycieczkę, szczególnie gdy pogoda nie sprzyja długim spacerom czy plażowaniu.

jaskinia mechowo

Cennik: Bilet normalny do Groty Mechowskiej kosztuje 2 złote, ulgowy 1,5zł, dzieci do lat 4 - wstęp bezpłatny. W kasie można nabyć drobne pamiątki i mapy.
Dla osób lubiących podziemne klimaty polecam też naszą relację z pobytu w kopalni soli w Bochni.
author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no