-->
.
no
no

Badania kliniczne - nowe leki na AZS - atopowe zapalenie skóry

Brak komentarzy
Badania kliniczne - nowe leki na AZS - atopowe zapalenie skóry

“Nowy lek na AZS!” “Przełomowe odkrycie naukowców - nowa metoda leczenia atopowego zapalenia skóry” “Skuteczne leki na AZS u dzieci”. Brzmi optymistycznie, prawda? Jednak żeby czytać takie dobre wiadomości potrzebne są wieloletnie badania kliniczne oceniające bezpieczeństwo i skuteczność leczenia. Dzięki takiemu podejściu, możemy mieć pewność że stosowane przez nas produkty lecznicze są bezpieczne i skuteczne. Czy wiesz, że pacjenci z atopowym zapaleniem skóry mogą brać udział w takich badaniach klinicznych i przyczyniać się do rozwoju medycyny?Dlaczego tak ważna jest terapia AZS?

Leczenie AZS to poważne wyzwanie –  zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Długie godziny spędzane na odpowiedniej pielęgnacji skóry, drogie leki i codzienny dyskomfort spowodowany świądem, a czasem też wstyd spowodowany widocznymi zmianami skórnymi i niska samoocena. To bardzo duża uciążliwość, zarówno w przypadku dzieci, nastolatków jak i dorosłych. Pamiętam, jak byłam w liceum i miałam akurat bardzo nasilone zmiany skórne na szyi, to chodziłam cały czas w golfie…nieważne że było gorąco. Jedyne co mnie wtedy interesowało, to było ukrycie czerwonych plam na szyi przed wzrokiem innych osób.


Skuteczne leczenie AZS


Nic dziwnego, że skuteczne leczenie AZS jest tak ważne. Poprawia nie tylko stan zdrowia skóry, ale też pomaga poprawić stan emocjonalny pacjenta i odzyskać dobre samopoczucie psychiczne. 

Jeśli nie jesteś zadowolony z efektów leczenia (u siebie lub swojego dziecka), warto rozważyć wzięcie udziału w badaniu klinicznym poświęconym nowoczesnym terapiom AZS. Istnieją nowoczesne terapie, do których jeszcze nie wszyscy mają dostęp, a dzięki udziałowi w badaniu klinicznym możesz jako pierwszy przekonać się o ich skuteczności - na własnej skórze.


badania kliniczne AZS


Badania kliniczne u pacjentów z AZS


Wciąż prowadzone są interesujące badania kliniczne poświęcone terapii atopowego zapalenia skóry - dla dzieci w różnym wieku, a także dla dorosłych. Zasadniczo badania kliniczne przy AZS polegają na stosowaniu różnych nowoczesnych metod leczenia i wspomagają rozwój nauki i medycyny.


Badania kliniczne nad AZS u pacjentów w wieku 12-17 lat.

 Przykładowo obecnie klinika OTCO prowadzi nabór pacjentów w wieku 12-17 lat, a wkrótce ma ruszyć także nabór do badania dla dorosłych pacjentów. Obecne badania dla młodzieży w wieku 12-17 lat obejmują osoby z AZS, u których problemy skórne występują co najmniej od 6 miesięcy, a dotychczas stosowane preparaty nie dają zadowalających efektów. 


Zalety badań klinicznych w AZS - dlaczego warto się zgłosić?


 • bezpłatny dostęp do nowoczesnych metod terapeutycznych i leków najnowszej generacji
 • bezpłatna opieka specjalistów (m.in. lekarza dermatologa)
 • bezpłatne badania 
 • możliwość pozbycia się uciążliwych objawów AZS na dobre! (tak, istnieje szansa, że testowane zabiegi lub produkty przyniosą trwałą poprawę stanu klinicznego)
 • realny wkład w rozwój medycyny
 • zwrot poniesionych kosztów (np. dojazd i zakwaterowanie)


zalety badań klinicznych nad AZS


Badania kliniczne w AZS (atopowym zapaleniu skóry)

Właśnie z tych powodów badania kliniczne przy AZS cieszą się dużą popularnością - zapewniają możliwość bezpłatnego wykonania specjalistycznych badań i skorzystania z bezpłatnego leczenia nowoczesnymi środkami. Pozwala ponadto dołożyć cegiełkę do rozwoju medycyny i poprawy jakości życia innych pacjentów z AZS. Warto pamiętać też, że w każdej chwili można też zrezygnować z udziału w badaniu - w dowolnym momencie.


Przeciwskazania do udziału w badaniach klinicznych przy AZS

Oczywiście nie każdy może wziąć udział w takich badań - jednak lista podstawowa przeciwwskazań nie jest zbyt długa:

 • ostra niewydolność nerek i serca, 
 • przebyty udar, 
 • choroby płuc,
 • hemofilia, 
 • epilepsja, 
 • jaskra
 • zator płucny
 • ciąża i karmienie piersią.

O tym, czy dana osoba może wziąć udział w badaniu klinicznym na AZS decyduje zespół badawczy po analizie historii choroby oraz na podstawie obecnego stanu zdrowia pacjenta.


Jeśli chcesz sprawdzić czy Ty lub Twoje dziecko kwalifikujecie się do badania klinicznego dla osób z AZS to polecam kontakt z kliniką OTCO.


Badania kliniczne w AZS - szansa na stały rozwój medycyny i ulgę dla pacjentów.

Gdyby nie badania kliniczne, leki które obecnie stosujemy nie byłyby w ogóle dostępne, a rozwój medycyny byłby niemal niemożliwy. Dzięki badaniom klinicznym medycyna wciąż zyskuje nowe, skuteczne i bezpieczne metody terapeutyczne i możliwe jest leczenie bardzo ciężkich chorób, które były uznawane za nieuleczalne. Pamiętajcie, że jeszcze niedawno jedyną dostępną metodą leczenia AZS było stosowanie silnych maści sterydowych, które nie są obojętne dla zdrowia skóry. Obecnie mamy dostęp do wielu skutecznych terapii. Badania kliniczne i nowe leki umożliwiają leczenie i znaczną poprawę komfortu życia osób cierpiących z powodu atopowego zapalenia skóry.


Współpraca reklamowa - Wpis powstał we współpracy z kliniką OTCO.


badania kliniczne dla dzieci z AZS

author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no