-->
.
no
no

Lego – nasz sposób na nudę

Brak komentarzy
Lego – nasz sposób na nudę
Częste infekcje u alergików to niestety częste przymusowe pobyty w domu. U nas sezon na przeziębienia niestety już się rozpoczął. Aleks od kilku dni ma katar i kaszle, a pogoda niestety nie umożliwia spacerów z dzieckiem w takim stanie. A taki przedszkolak spędzający czas w domu, bez możliwości spotkania z kolegami czy pobiegania na świeżym powietrzu, bardzo szybko staje się marudzący, znudzony i niezadowolony. W takie dni najlepiej sprawdzają się u nas klocki Lego – Aleks je uwielbia i potrafi spędzać na budowie czasem nawet kilka godzin. Czasem budujemy wspólnie, ale Lego to jedna z nielicznych zabaw, która jest w stanie zająć Aleksa na dłużej nawet bez udziału rodziców.

Lego - na deszcz i na chorobę


Ja osobiście bardzo się cieszę, że ma taką pasję, ponieważ zabawa klockami jest niezmiernie rozwijająca. Nie mam tu na myśli tylko budowania zgodnie z instrukcją (chociaż to też jest przydatne i uczy dziecka cierpliwości), ale przede wszystkim realizowanie własnych pomysłów. Aleks buduje z klocków autorskie statki, samoloty, domy (także kilkupiętrowe), a ostatnio zbudował nawet w pełni wyposażoną kuchenkę ze zmywarkami, za które posłużyły bankomaty od jednego z zestawów.

Pomysły na inne zabawy z Lego


Oprócz budowy wszelkiego typu budowli, pojazdów i maszyn, czasem wykorzystujemy te klocki też w celach edukacyjnych. Można np. poprosić dziecko o podział klocków pod względem kolorów, pod względem liczby wypustek. Świetnie sprawdzają się przy nauce dodawania, a nawet mnożenia (to na przyszłość). Synek bardzo lubi też bawić się w sklep, w którym można kupić wykonane przez niego budowle. Czasem też robi nam niespodzianki i pakuje w paczuszki starannie dobrane klocki, z których następnie my mamy za zadanie coś zbudować. Lego naprawdę ratują nam życie w takie szare, wiejące nudą dni.

klocki Lego


Ciekawe miejsca z klockami LegoZe względu na jego zainteresowanie klockami chętnie odwiedzamy też różne miejsca poświęcone tym klockom – tematyczne wystawy Lego, kluby dla dzieci, w których można na miejscu budować z klocków itp. Planujemy się także wybrać do Krakowa, gdzie już pod koniec września będzie otwarcie bardzo obiecującego obiektu Historyland – będzie tam przedstawiona historia Polski za pomocą właśnie klocków Lego. Tysiące klocków Lego w jednym miejscu – Aleks obejrzał trochę zdjęć z fanpage Historylandu i już nie może się doczekać.  Oprócz rozrywki taka wycieczka pomoże nam zapoznać Aleksa z ważnymi wydarzeniami historycznymi i wiem, że nie będzie marudził, tak jak przy zwiedzaniu muzeum ;-). Uważam, że wszelkie inicjatywy mogące przybliżyć dzieciom historię naszego kraju w przystępny i interesujący dla nich sposób są godne uwagi i wielka szkoda, że nie mamy takiego obiektu w Warszawie.

klocki Lego


author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no