-->
.
no
no

Nauka wiązania sznurówek

2 komentarze
Nauka wiązania sznurówek
Po wakacjach mamy w planach oddanie naszego Małego Alergika do przedszkola. Dlatego od jakiegoś czasu staram się, żeby Aleks zdobywał nowe umiejętności. Synek z samodzielnością jest jeszcze trochę na bakier, ale od niedawna coraz więcej czynności samoobsługowych chce wykonywać sam (uff).
Jedną z trudniejszych umiejętności, którą warto opanować na spokojnie w domu jest nauka wiązania sznurówek. Aleks lubi przeplatać sznurki przez różne otwory, ale szczególnie przydatny okazał się zabawkowy bucik (można go kupić m.in. w bobomio).
Zabawa ta wymaga sporej precyzji, na razie Aleks przeplata sznurówkę przez pętelki, ale wkrótce będziemy próbować wiązać supełki (o kokardce na razie nie marzę ;-). 

Wybierając zabawki dla alergików, trzeba zwracać uwagę na ich jakość. Nie powinny one pochodzić z wątpliwych źródeł, szczególnie unikamy zabawek, które się odbarwiają lub wydzielają nieprzyjemny chemiczny zapach, na pewno nie są one przyjazne dla skóry alergika. Warto przed zakupem przeczytać opis na opakowaniu, jeśli producent informuje o stosowaniu nietoksycznych i bezpiecznych materiałów oraz o standardach produkcji to dobrze wróży. Skóra na dłoniach przy atopowym zapaleniu skóry jest narażona na ciągłe drażnienie, dlatego staramy się, żeby przynajmniej w domu, Aleks nie kontaktował się z uczulającymi lub drażniącymi materiałami. Dlatego Aleks przebywając w domu ubrany jest w białe bawełniane ubranka, dzięki czemu jego wrażliwa skóra nie ma kontaktu z barwnikami i sztucznymi materiałami. Polecam przeczytać więcej o ubrankach dla alergika.
A ten fajny bucik to nagroda pocieszenia w amatorskich zawodach w grze w kręgle (jak na początkującego to całkiem nieźle mi szło), które odbyły się na rodzinnym spotkaniu blogerów #BFWawa w Hulakula. Super inicjatywa, było wesoło i rodzinnie, więcej o tym spotkaniu możecie przeczytać np. na blogu super taty.
author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

2 komentarze

  1. Proszę zwrócić uwagę na to, jak dziecko siada. Pozycja W jaką widać na zdjęciach to prosta droga do koślawych kolan i pięt. O ile koślawość kolan bywa fizjologiczna i znika o tyle z piętami tak różowo nie będzie. Wiem, bo mi nikt nie powiedział i dziś mam problem właśnie z koślawością u córki...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki! tak wiem, staramy się tego pilnować i poprawiać, ale to chyba u nas rodzinne z tym siadaniem, sama mam z tym problem ;-) niedługo planujemy kolejną konsultację u ortopedy, mam nadzieję że wszystko jest OK.

      Usuń

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no