-->
.
no
no

Jak dbać o skórę nastolatki?

Brak komentarzy
Jak dbać o skórę nastolatki?

 Skóra nastoletnia ma liczne problemy w pielęgnacji i wyzwania. Produkuje nadmiar sebum i może zmagać się z trądzikiem. Poza tym może mieć częste stany zapalne. Już w młodym wieku warto dokładnie dbać o cerę, aby wyrobić sobie dobre nawyki na przyszłość. Zobacz jakie są dobre zwyczaje dotyczące dbania o cerę w tak młodym wieku.


Jakie problemy skórne ma cera w tym wieku? 


Przede wszystkim cera nastoletnia jest problematyczna i ciężko utrzymać ją w dobrej kondycji. Dokucza jej nadmierna suchość, zbyt duża produkcja sebum, stany zapalne i zaskórniki. Skóra zmienia się pod wpływem hormonów i trzeba o nią regularnie dbać. Kolejny duży problem to trądzik, który nieleczony może prowadzić do pozostawania blizn. Takiego rodzaju blizny mogą niestety pozostać na zawsze. Skóra tłusta wymaga intensywnej pielęgnacji, aby nie dopuścić do jej zapalenia. Należy unikać kosmetyków na bazie alkoholu, który podrażnia skórę i może niszczyć warstwę hydrolipidową. Ta ostatnia ma bardzo ważne zadanie bo chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi i wnikaniem drobnoustrojów. Wzmacnianie warstwy hydrolipidowej to podstawa w każdym wieku dla każdego rodzaju cery. 


Jakie nawyki w codziennej pielęgnacji warto wdrożyć?


Po pierwsze, jeśli wykonuje się makijaż twarzy, należy potem wykonać dokładny demakijaż. W przeciwnym razie można spodziewać się zaskórników i stanów zapalnych. Dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania dalsze kosmetyki. Należy także dbać o higienę otoczenia, to znaczy o zmianę poszewek, niedotykanie twarzy rękami. Tak samo niewskazane są duże zmiany temperatury, szczególnie gdy dotyka nas trądzik. Dobrze jest używać tych samych produktów, a gdy wprowadza się coś nowego, należy robić to ostrożnie. Pielęgnacja powinna być nastawiona na kosmetyki regulujące sebum, bo to jest jeden z większych problemów. Nie znaczy to, że można zapomnieć o nawilżaniu, bo tłusta skóra również potrzebuje nawilżenia. Należy tylko dobrać krem do skóry tłustej, który ściśle odpowiada jej potrzebom.  Cera nastoletnia niekoniecznie musi mieć trądzik, może mieć liczne krostki i zaczerwienienia, z którymi też trzeba sobie poradzić.Wysoka ochrona UV to podstawa w tym wieku 


Niezależnie od wieku, ochrona przed słońcem to podstawowe zadanie. Promieniowanie UV to podstawowy czynnik starzenia się skóry, który jest odpowiedzialny za 80% oznak starzenia się skóry. Słońce mocno wysuszę skórę i powoduje podrażnienia. Opalanie skóry z trądzikiem jest zabronione, bo w efekcie może prowadzić do przebarwień potrądzikowych. Poza tym, słońce działa negatywnie na włókna kolagenu i elastyny, bo osłabia je i pogarsza ich stan. Ochronę przed słońcem należy zacząć możliwie jak najwcześniej, tak aby zapobiec negatywnemu wpływowi promieniowania UV. Skóra, która jest dobrze chroniona już w młodym wieku, odwdzięczy się pięknym wyglądem w późniejszym wieku. Jeśli zastanawiasz się kiedy używać spf 50 to najlepiej stosować go codziennie, aby skóra była dobrze chroniona. Im wyższy filtr ochronny, tym lepiej, bo wyższa o ochrona skóry, równa się mniejsze jej uszkodzenia. 


#współpraca reklamowa


author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no