-->
.
no
no

Dibea D960 opinia i recenzja z domu alergika

2 komentarze
Dibea D960 opinia i recenzja z domu alergika

Od ponad dwóch tygodni mam okazję testować robot odkurzający Dibea D960, dzięki temu powstała niniejsza recenzja. Na testy zdecydowałam się nieprzypadkowo - wciąż szukam skutecznych sposobów na walkę z roztoczami, które jednocześnie nie wymagałyby dużego nakładu pracy. 

Najskuteczniejsze jest oczywiście regularne odkurzanie. Przy alergii na roztocza najlepiej jest odkurzać nawet codziennie - odkurzaczem z filtrem wodnym lub HEPA. Jednak w praktyce takie codzienne odkurzanie jest dla mnie mało realne, szczególnie gdy spędzam 10 godzin poza domem i po powrocie z pracy odkurzanie to ostatnia czynność, na którą mam ochotę. Przez to zaniechanie niestety kurz daje mi się wciąż we znaki. Szukając rozwiązania od jakiegoś czasu rozglądałam się za robotem odkurzającym, który przejąłby przynajmniej część tych nieprzyjemnych obowiązków. Dlatego z dużym zainteresowaniem i nadzieją na zyskanie dodatkowego czasu wolnego rozpoczęłam testy odkurzacza marki Dibea D960 - posiada filtr HEPA, a jednocześnie jego cena mieści się w granicach rozsądku (do 999zł).

Dibea D960 recenzja

Dibea D960 - pudełko


Co prawda opakowanie nie jest najważniejszą sprawą, ale pudełko mi się bardzo podoba :) Jest eleganckie i myślę, że tak zapakowany odkurzacz może stanowić świetny pomysł na prezent. W zestawie oprócz odkurzacza i stacji dokującej znajdziecie pilota, zapasowe szczotki i filtr Hepa, pojemnik i ściereczkę do mopowania. Miłym zaskoczeniem była też nieskomplikowana instrukcja - jej przestudiowanie zajęło mi dosłownie kilka minut. Odkurzacz jest w zasadzie gotowy do pracy od momentu wyjęcia go z pudełka.

Dibea odkurzacz opinia

Dibea D960 - parametry techniczne

 • Dibea D960 posiada dwie funkcje czyszczące - odkurzanie i mopowanie. Początkowo sądziłam, że funkcja mopowania nie będzie dla mnie istotna, ale okazało się, że to jest świetna opcja.
 • Wysokość - Dibea ma tylko 7,5cm wysokości, dzięki czemu bez problemu wjedzie pod większość mebli.
 • Siła ssąca wynosi 1,2 KPa, dzięki czemu odkurzacz skutecznie wciąga kurz także z dywanów.
 • Filtr HEPA - ten filtr zdecydował, że zainteresował mnie właśnie ten model odkurzacza. Dzieki obecności tego filtra podczas odkurzania zatrzymywane są alergeny roztoczy i odkurzanie jest przyjazne alergikom. 
 • Za skuteczność odkurzania odpowiada też specjalna rolka czyszcząca wyposażona naprzemiennie we włosie oraz silikonowe listwy, dzięki czemu dobrze oczyszcza podłogę z kurzu, ale też z sierści zwierząt. 
 • Odkurzacz jest bardzo cichy - 55dB. Trochę się obawiałam hałasu, ponieważ nasz kot nie przepada za tradycyjnym dość głośnym odkurzaczem. Na szczęście w przypadku Dibea hałas go nie stresował, jest to w zasadzie jednostajny szum, który nie przeszkadza domownikom.

Dibea D960 koty
 • Istotna jest także dość duża objętość pojemnika - 350ml, to szczególnie istotne dla właścicieli zwierząt, ponieważ wtedy praktycznie codziennie odkurzacz musi zebrać sporą porcję sierści.
 • Odkurzacz ten ma specjalny układ jezdny, dzięki czemu bez problemu pokonuje progi do 2 cm wysokości. U nas progi są niższe, więc oczywiście odkurzacz pokonuje je bez problemu. Więcej informacji na temat parametrów technicznych odkurzacza znajdziecie na stronie marki www.dibea.com.pl


Filtr HEPA w odkurzaczu Dibea D960


Zastosowanie takiego filtra jest kluczowe dla zapewnienia czystego powietrza - odkurzacz wciąga kurz i zatrzymuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia i alergeny. Mimo to najlepiej jeśli odkurzacz będzie pracował, gdy nie będzie w domu alergików. Jest to niewątpliwa zaleta tego typu odkurzaczy, że mogą one sprzątać gdy nas nie ma w domu, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na kurz wzbijający się podczas odkurzania. Zestaw zawiera 2 filtry, ale jeśli się zabrudzą można dokupić dodatkowe w sklepie dystrybutora (5 sztuk filtrów to koszt ok 50zł).

Dibea D960 filtr HEPA

Prosta obsługa


Odkurzacz jest niezwykle prosty w obsłudze - można go włączać przyciskiem na pokrywie lub za pomocą pilota. Można ustawić też godzinę włączenia sprzętu. Odkurzacz sam wraca do bazy, gdy spadnie poziom baterii i się ładuje, ale można też odesłać go do bazy w dowolnym momencie. Po odkurzaniu trzeba tylko opróżnić pojemnik na zanieczyszczenia. Odkurzacz jest bezworkowy, więc zebrany kurz trzeba wyrzucić z pojemnika - to zadanie lepiej zostawić komuś, kto nie ma alergii na kurz, bo trudno wtedy uniknąć niewielkiego narażenia na kurz.

Dibea D960 - praca na mokro - mopowanie


Ta funkcja okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę, umożliwia pozbycie się resztek alergenów z podłogi oraz ogranicza roznoszenie kurzu po mieszkaniu. Ta funkcja sprawia, że odkurzacz jest zdecydowanie przyjazny alergikom. Wystarczy wymienić pojemnik na zbiornik z wodą ze specjalną ściereczką i spokojnie poczekać aż podłogi będą czyste. Po zakończeniu mopowania trzeba opróżnić pojemnik i gotowe. Minusem jest tylko dość niepraktyczne wylewanie wody ze zbiornika, trudno go dokładnie opróżnić. Podczas używania tej funkcji odkurzacz wciąga większe zanieczyszczenia tak jak w funkcji odkurzacza do niewielkiego zbiornika dodatkowego, ale zasadniczo mopowanie najlepiej zacząć po zakończeniu standardowego odkurzania, wtedy będzie najskuteczniejsze. Nie należy sie oczywiście spodziewać, że odkurzacz wyczyści zaschnięte plamy, ale generalnie z większością zabrudzeń radzi sobie bez problemu.Czujniki i ochrona mebli


Odkurzacz ma czujniki dzięki czemu nie niszczy mebli - gdy trafi na przeszkodę delikatnie się od niej odsuwa. Problem mogą stanowić natomiast mniejsze przedmioty jak np. zabawki pozostawione na podłodze, odkurzacz może na nie wjeżdżać i je przesuwać, dlatego przed uruchomieniem odkurzacza trzeba usunąć mniejsze przedmioty z podłogi. Szczególnie trzeba na to zwrócić uwagę, gdy zostawiamy włączony odkurzacz sam w domu. Odkurzacz posiada też czujniki, które uniemożliwiają upadek odkurzacza ze schodów, ale ponieważ nie mamy dwóch poziomów w mieszkaniu to tej funkcji nie miałam okazji przetestować.

Elegancki design odkurzacza Dibea D960


Jeśli w mieszkaniu ma zamieszkać nowy lokator, to dobrze by było, żeby jego obecność wzbudzała pozytywne doznania estetyczne. Na szczęście wygląd odkurzacza Dibea jest bardzo przyjemny dla oka, a jednocześnie dość prosty i nie rzucający się w oczy. Elegancka czerń sprawia, że odkurzacz będzie pasował do większości wnętrz i dyskretnie będzie sprzątał nawet podczas naszej obecności. Minusem jest to, że odkurzacz łatwo pokrywa się kurzem, który na lśniącej czarnej powierzchni jest bardzo widoczny - trzeba go po prostu dość często przecierać.

Zaletą jest natomiast kształt odkurzacza - litera D - dzięki temu odkurzacz dokładniej sprząta w kątach niż okrągłe modele, chociaż tak jak w przypadku innych odkurzaczy automatycznych idealne odkurzenie samych kątów jest mało realne. Jeśli zależy wam na dokładnym odkurzeniu przy ścianach, to odkurzacz posiada funkcję sprzątania narożników - po włączeniu tego programu skuteczność odkurzania w narożnikach jest największa.


Dibea D960 - okiem alergika - recenzja


Muszę przyznać że jestem bardzo zadowolona z tego sprzętu. Dzięki niemu odkurzanie tradycyjnym odkurzaczem mogliśmy ograniczyć do 1-2 razy w tygodniu. Taki odkurzacz oczywiście nie zastąpi całkowicie ręcznego odkurzania, ponieważ tylko człowiek ma możliwość dokładnie odkurzyć niektóre zakamarki czy meble tapicerowane, ale naprawdę jest ogromna różnica w czystości mieszkania. Kurzu jest znacznie mniej niż zanim Dibea trafiła do naszego domu. Włączam ją prawie codziennie jak wychodzę z domu - gdy wracam odkurzacz jest już zaparkowany w swojej bazie, a podłoga jest...czysta. Nie ma na niej kociej sierści, kociego żwirku, nie ma fruwających kłębków kurzu ani paproszków. Dodatkowym plusem jest funkcja mopowania, dzięki czemu podłoga jest naprawdę czysta. Myślę że taki odkurzacz to idealne rozwiązanie do domu, w którym mieszkają alergicy.

Dibea D960 recenzja

author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

2 komentarze

 1. po przeczytaniu tego wpisu zastanawiam się nad kupnem tego odkurzacza

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam innej marki, ale jest juz stary. słabo wciąga kurz i bardzo wolno jeździ. szukam czegoś nowego w rozsądnej cenie. rozważam własnie dibea albo xiaomi. ma ktoś jakieś opinie?

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no