-->
.
no
no

Farma Iluzji 2017 - nowa opinia

5 komentarzy
Farma Iluzji 2017 - nowa opinia
Farma Iluzji to ogromny park rozrywki, oddalony od Warszawy ok godzinę jazdy samochodem. Byliśmy tam już w zeszłym roku i bardzo się nam podobało, jednak nie mogliśmy w pełni skorzystać z wszystkich atrakcji, Aleks miał wtedy 4 lata i jeszcze nie wszystkie elementy parku były dla niego zrozumiałe lub ciekawe. Dlatego w tym roku wybraliśmy się tam po raz drugi, żeby jeszcze lepiej spędzić czas i pokazać synkowi niesamowite zjawiska. Aleks bardzo dobrze wspominał poprzednią wizytę w parku, więc nie mógł się doczekać. Dodatkowo byliśmy ciekawi nowych atrakcji. Zobaczcie co w tym roku nam się najbardziej spodobało na Farmie Iluzji.

Farma Iluzji - nasza opinia 2017

Od naszej poprzedniej relacji z wizyty na Farmie Iluzji zmieniło się całkiem sporo - i to zdecydowanie na lepsze. Istotną dla wszystkich odwiedzających zmianą była modyfikacja opłat - w tym roku wszystkie atrakcje były w cenie biletu, nie było dodatkowych opłat za wybrane atrakcje. Dla mnie bardzo korzystną zmianą było także piękne zaaranżowanie i urozmaicenie zieleni - pojawiły się urocze skalniaki, rabatki, kwitnące krzewy. Dzieci może nie zwracały na nie większej uwagi, ale dla mnie było to bardzo miłe i czułam się momentami jak w bajkowym ogrodzie.

Wszystkie atrakcje, które opisywałam poprzednio są nadal dostępne i nadal tak samo ciekawe, dlatego tym razem skupię się na tych miejscach, które odkryliśmy na nowo oraz tych, których w zeszłym roku na Farmie Iluzji nie widzieliśmy.

To co nam się bardzo podoba na Farmie Iluzji, to bardzo duża przestrzeń i atrakcje położone także z dala od głównych alejek, w cieniu drzew. Na uwagę zasługuje m.in. Miasteczko Łowców - bardzo fajny, duży plac z zabaw z różnymi kryjówkami i przeszkodami, zbudowany z estetycznych drewnianych elementów. Robi bardzo dobre wrażenie i jeśli zmęczycie się kolorowymi atrakcjami, tutaj Wasz wzrok może odpocząć, a dla dzieci jest to super zabawa.

Farma Iluzji 2017


Tak jak pisałam, pięknie zagospodarowana zieleń robi bardzo dobre wrażenie. Dla dzieci zapewne nie jest to istotne, ale mi bardzo przyjemnie się spacerowało w takim otoczeniu, to na pewno był duży plus w tym roku :-)

Farma iluzji 2017

Animatorzy i magiczne pokazy

Na Farmie Iluzji jest też dużo dodatkowej rozrywki - przedstawienia i rewelacyjne pokazy na scenie, które przyciągały dużą grupę dzieci i dorosłych, można też było spotkać wielu animatorów m.in. robiących gigantyczne bańki czy malujących buzie dzieciom. Prze wejściu oczywiście uwagę skupia magiczny dom - jego wnętrze i zjawiska w nim panujące zachwyciły nas w tym roku tak samo jak poprzednio. Naprawdę warto tam wejść.

magiczny dom

Woda dla ochłody

Jeśli wybieracie się do Farmy Iluzji w ciepły dzień to nie zapomnijcie o stroju kąpielowym, będziecie mogli ochłodzić się razem z dziećmi w strefie wodnej. My niestety nie wiedzieliśmy, że Farma Iluzji gwarantuje także takie typowo wakacyjne atrakcje i nie byliśmy odpowiednio wyposażeni.


Farma iluzji opinia

Nowy Park Trampolin na Farmie Iluzji

Tegoroczną atrakcją był także nowy park trampolin - niesamowita frajda dla dzieciaków. Nad bezpieczeństwem czuwa obsługa, która wpuszcza tylko określoną liczbę dzieci, po pewnym czasie jest zmiana i wchodzą kolejne dzieci. Zdjęcie udało mi się zrobić akurat w momencie takiej wymiany, bo poza tymi krótkimi momentami mini park trampolin jest pełen podskakujących i piszczących z radości dzieci.

Farma iluzji opinia 2017


Farma Iluzji - mini golf

Spokojniejszą od skakania rozrywkę w cieniu drzew zapewnia mini golf - kilkanaście ciekawie zaprojektowanych dołków i bezpłatnie dostępne kije. Trzeba było tylko kupić piłeczkę w automacie - koszt 5 zł. W tym roku spędziliśmy tam sporo czasu - drzewa dawały miły odpoczynek od słońca, a dzieci mogły próbować swoich sił w celowaniu do dołka. Na plus dla mnie było także to, że w tym miejscu było mało zwiedzających i było bardzo spokojnie.

Farma Iluzji opinia

Kopalnia złota - nowość na Farmie Iluzji

Godną uwagi nowością była kopalnia złota. Niepozorny budynek starodawnej kopalni skrywa wiele ciekawych tajemnic, a przeżycia są porównywalne z pobytem w prawdziwej kopalni. Przejazd widną był rewelacyjny - ale nie polecam osobom z klaustrofobią ;-). Nie zdradzę Wam jednak wszystkich sekretów tej kopalni - na pewno Warto do niej zajrzeć. Nie wchodźcie tam bez przewodnika!

Farma iluzji opinia

Kilka fragmentów z naszego pobytu na Farmie Iluzji

Zobaczcie video z naszego pobytu - to oczywiście tylko kilka urywek, ciężko oddać magię tego parku rozrywki na zdjęciach i video - trzeba tam po prostu się pojawić osobiście :-)Urocze ogródki na Farmie Iluzji

Farma Iluzji to także miejsce, gdzie wszelkie przedmioty są bardzo ładne, zadbane, nawet kosze na śmieci ukryte są w eleganckich drewnianych pojemnikach. Poruszając się po parku możecie np. trafić na urocze małe ogródki, wykonane z niezwykłą starannością, a dodatkowo skrywają ciekawe tajemnice. W pobliżu głównego wejścia jest m.in. ogródek pełen zabawnych surykatek, a w głębi parku, w pobliżu Rezerwatu Smoków (o którym pisałam poprzednio) jest bardzo fajna mini osada gnomów i innych kamiennych stworków.
Farma Iluzji

Przy wejściu warto zapatrzyć się w mapkę, żeby nie ominąć żadnej atrakcji. Ale bez mapy także się nie zgubicie - kierujcie się drogowskazami. Pole dmuchańców zatrzymało nas oczywiście na dłuższą chwilę ;-)

Farma Iluzji opinia

Warto zajrzeć także do ogródka olbrzymów. Ogromne, realistyczne warzywa i owoców porozrzucane przy ścieżce okazały się świetną zabawą dla Aleksa.Farma iluzji opinia

Farma Iluzji - co warto zjeść.

Na Farmie Iluzji jest kilka punktów gastronomicznych, jednak kolejki i czas oczekiwania jest dość długi, a wybór niezbyt duży. Jest to niewątpliwie jeden z niewielu minusów tego parku rozrywki. Znając warunki w tym roku dobrze zaplanowaliśmy też obiad - nie licząc lodów nie korzystaliśmy z punktów gastronomicznych (spore kolejki i niezbyt duży wybór dla alergika) - mieliśmy własne smaczne kiełbaski, chlebek i ogórki. Na terenie Farmy Iluzji są dostępne liczne miejsca do grillowania, rozpalone ogniska i ruszty nie było bardzo oblegane i bez problemu zorganizowaliśmy sobie smaczny obiadek. Polecam taką formę obiadu, rodzinne grillowanie będzie na pewno większą frajdą niż oczekiwanie na gotowy posiłek przy barze.


farma iluzji opinia

Farma Iluzji - mapka parku 2017

Zobaczcie też całą mapkę - nie opisywałam oczywiście wszystkich atrakcji, chcę Wam zostawić pewien niedosyt ;-) Ale naprawdę polecam Wam odwiedzić Farmę Iluzji, wszystkie szczegóły znajdziecie na ich stronie internetowej. My za rok na pewno się znowu wybierzemy :-)

Farma iluzji opiniaauthor profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

5 komentarzy

 1. Polecam ogromnie. Idealne miejsce na wypad z rodzinką w weekend.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda super !! Dziękuję Ci za tę relację. Jedziemy za tydzień i już wiem jak się przygotować 😄😁😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłej wycieczki :) Dajcie znać jak się Wam podobało!

   Usuń

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no