-->
.
no
no

"Tefianka" śniadaniowa z syropem klonowym

Brak komentarzy
"Tefianka" śniadaniowa z syropem klonowym

Jak wiecie zboże teff często gości w naszej kuchni ze względu na to, że rzadko uczula. Szczególnie chętnie korzystam z płatków teff, które są bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu i pasują zasadzie do każdej potrawy. Świetnie sprawdzają się także na śniadanie - gorąco polecam naszą "tefiankę".

Składniki - porcja dla 1 dziecka:

  • płatki teff - 2 łyżki
  • dowolne dodatki - 1-2 łyżki - suszone owoce, pestki (u nas akurat dodatki stanowiła ekspandowana kasza jaglana, wiórki kokosowe i łyżeczka świeżo mielonych pestek dyni)
  • syrop klonowy - 1 łyżeczka - opcjonalnie
  • woda lub dozwolone mleko roślinne - 3/4 szklanki

Do garnuszka z wrzącą wodą wsypujemy płatki teff, gotujemy około 1-2 minuty, wyłączamy i zostawiamy pod przykryciem na kilka minut aż dobrze napęcznieją. Następnie dodajemy dodatki, mieszamy, polewamy syropem i jemy. Szybkie, smaczne i zdrowe. Jedyna wada - niezbyt atrakcyjny kolor, ale dla nas nie ma to żadnego znaczenia.


Porady - Jak mamy mało czasu można płatki teff po prostu zalać wrzątkiem i zostawić kilka minut pod przykryciem - też świetnie pęcznieją, chociaż dla malutkich dzieci bezpieczniej będzie je zagotować. Druga opcja dla mających mało czasu - można płatki zagotować wieczorem na gęsto, a rano dolać tylko trochę wrzątku, bardzo łatwo je rozmieszać, nie powstają grudki. Płatki teff raczej ciężko znaleźć w sklepach stacjonarnych, ale w sklepach internetowych pojawiają się dość często.
author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no