-->
.
no
no

Stosowanie probiotyków a atopowe zapalenie skóry u dzieci – zestawienie publikacji.

3 komentarze
Stosowanie probiotyków a atopowe zapalenie skóry u dzieci – zestawienie publikacji.
Stosowanie probiotyków jest coraz częściej polecane jako element terapii atopowego zapalenia skóry u dzieci. Zainteresowanie naukowców tym tematem jest dość duże, dlatego na ten temat powstało już wiele naukowych publikacji. 

Wyniki większości z nich są obiecujące (szczególnie te dotyczące szczepu  Lactobacillus rhamnosus GG), i potwierdzają sens stosowania probiotyków w zapobieganiu atopowemu zapaleniu skóry u dzieci. Część z przytoczonych badań jednak nie potwierdziła wpływu probiotyków na częstotliwość występowania atopii w dzieciństwie.

Lactobacillus acidophilus,  fot.Bob Blaylock, Wikimedia commons

Dla osób, które są bardziej dociekliwe przygotowałam tłumaczenie ciekawego zestawienia kilkunastu badań nad ochronną rolą probiotyków w atopii (na podstawie Meneghin F. i wsp, 2012). Miłej lektury :-)

Źródło: Meneghin F. i wsp., Probiotics and Atopic Dermatitis in Children, Pharmaceuticals (Basel). Jul 2012; 5(7): 727–744.

Więcej informacji o probiotykach można przeczytać tutaj:

Probiotyki dla alergika
Polecam też porównanie składu popularnych preparatów z probiotykami:

Probiotyki dla alergika - porównanie składu
author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

3 komentarze

 1. publikacji jest wiele na temat leczenia alerii za pomoca probiotykow, ja natomiast moge powiedziec z doswiadczenia, ze stosowanie probiotyku Latopic przez 3 miesiace przynosi bardzoodbre efekty! podawalam go mojemu dziecku cierpiacemu na alergie i po takiej kuracji objawy alergii byly znacznie slabsze, juz nawet malo zauwazalne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mojej córeczki również pomógł probiotyk. Już po miesiącu podawania saszetki dziennie, zaczerwienienie i zmiany skórne zniknęły, po drugim miesiącu skóra córci była gładka i delikatna. Ania miała wtedy pół roku, martwiłam się, alergolog polecił nam latopic, ponieważ został on przebadany na polskich dzieciach, zgodziłam się i odpukać jesteśmy bardzo zadowoleni z jego działania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że udało Wam się pomóc córeczce probiotykiem :) niestety zwykle sam probiotyk nie wystarcza, trzeba stosować cały szereg zabiegów i dużo zmian wprowadzić w diecie i otoczeniu dziecka żeby uzyskać dobry efekt. Polecam zapoznanie się z moim kompleksowym poradnikiem - http://www.urok-zycia-alergika.pl/p/poradnik.html

   Usuń

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no