.
no
no

Share Week 2015 - blogi, które polecam

3 komentarze
Mój blog o alergii powstał z myślą o dzieleniu się swoimi doświadczeniami z innymi alergikami i rodzicami małych alergików. Nie sądziłam, że pisząc bloga automatycznie stanę się częścią polskiej blogosfery. Nieśmiało i powoli zaczęłam poznawać innych blogerów i brać udział w rozmaitych wydarzeniach (m.in. Seebloggers). Teraz przyszła kolej na inną inicjatywę - Andrzej Tucholski, autor bloga jestKultura już po raz kolejny organizuje Share Week.
Ja biorę w tym wydarzeniu udział pierwszy raz - podczas poprzedniej edycji jeszcze nawet nie byłam blogerką :) Zasady są takie, że można polecić trzy blogi, które uważasz za najbardziej wartościowe. Oto moja lista. Każdy z tych blogów ma dla mnie inne znaczenie. Blogi miały być tylko trzy... ale wyszło inaczej. Kolejność blogów przypadkowa.


AlfaBloger

Żeby zacząć pisać bloga nie wystarczy chcieć. Jeśli ktoś (przypuśćmy ja) nie ma pojęcia o robieniu stron, programowaniu, nie wie jak zainstalować szablon, czym się różni Blogspot od Wordpressa, co to jest SEO... i nie wie jeszcze tysiąca innych rzeczy... to może mieć problem z rozpoczęciem przygody z blogowaniem.  Gdyby nie Marianna Saska, prawdopodobnie nie byłoby mnie tutaj. Jej blog oraz jej osobiste porady dały mi dużo wsparcia, motywowały do rozkręcania bloga i pisania. Marianna zna się na blogowaniu jak mało kto, a jej porady pisane są w ciekawy i przystępny sposób. Interesujący styl, wysoki poziom merytoryczny, posty dopracowane w każdym szczególe - czego chcieć więcej :-)

Mama alergika gotuje

Smakoterapia

Smakołyki Alergika

Kolejny punkt to 3w1 - te blogi po prostu MUSZĘ wymienić razem - nie mogłam się zdecydować, wszystkie są równie dobre i równie ważne dla mnie. Są to blogi inspirujące mnie ciekawymi i zdrowymi przepisami, zarówno dla mojego alergika, jak i dla całej rodziny.
Te trzy blogi to skarbnica kulinarnych inspiracji nie tylko dla alergików. Trzy uzdolnione kulinarnie mamy alergików, trzy ciekawe blogi z przepisami dla alergików, niby o podobnej tematyce, ale każdy inny, na każdego warto zajrzeć, każdy z nich zawiera unikalne przepisy. Przepisy na tych blogach są w większości bez mleka, jajek i innych popularnych alergenów, wiele z nich wegańskich i bez cukru. Są łatwe w przygotowaniu, a potrawy apetyczne i smaczne i co najważniejsze - zdrowe. Wszystkie te blogerki są matkami alergików i jak to zwykle bywa, potrzeba gotowania dla dziecka stała się inspiracją do pisania bloga. Potrawy w większości dość proste, a w razie potrzeby z łatwością można je modyfikować (przykładowo  pinacolada ze Smakoterapii zainspirowała mnie do zrobienia tortu urodzinowego dla mojego synka).  Każdy znajdzie tam coś dla siebie, nie tylko alergicy.

Zudit.pl

Blog Judyty czytuję praktycznie od początku istnienia, teksty mądre, ciekawe, oryginalny styl, super zdjęcia, dodatkowo autorka założyła bloga w podobnym czasie jak ja...i już była w finale blog roku 2014! Więc chyba moja opinia nie jest odosobniona. Niektóre posty Judyty czytam tak, jakbym czytała o sobie, z przyjemnością odkrywam podobne spojrzenie na pewne sprawy, podobne obserwacje. Inne z kolei zaskakują mnie podejściem do tematu,  rozbawiają lub skłaniają do refleksji. Naprawdę Judyta to świetna blogerka, nie boi się podejmować trudnych tematów, nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać, ale na pewno czegoś dobrego - zawsze chętnie zaglądam na jej bloga.

Wymieniłabym więcej blogów, na które zaglądam, które lubię i szanuję... gdyby było dziesięć miejsc, też byłoby mało. Niech więc już tak zostanie jak jest. Cieszę się, że są takie inicjatywy, dzięki nim polska blogosfera kwitnie i wciąż dzieje się coś ciekawego.
author profile image
Abdelghafour

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

3 komentarze

  1. Bardzo fajne blogi, a Alfa jak zawsze wymiata, ale jej promować chyba już nie trzeba ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niektóre z wymienionych blogów znam, a pozostałe chętnie poznam. Dzięki za udostępnienie informacji o nich.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dobre zestawienie. Przeglądam większość z nich systematycznie.

    OdpowiedzUsuń

Zachęcam do zamieszczania w komentarzach swoich doświadczeń na temat poruszanych zagadnień i alergii. Proszę nie umieszczać linków do stron komercyjnych, usuwam także komentarze z "lokowaniem" produktów ;-) Ze względu na częste próby uskuteczniania darmowej reklamy w komentarzach, komentarze są publikowane po sprawdzeniu treści - zwykle w ciągu 1-2 dni.

no
no